Chasseling Scott (Austrálie 1962)
Objekt
sklo čiré, tavené, fúzované, zatavené pestré skloviny, sign. Scotto, 53 x 38,5 x 15 cm, zhotoveno 2002 (Zí)
Scott Chaseling po studiích sochařství v Adelaide postgraduálně navštěvoval School of Art Canberra, obor sklo. Na mezinárodní scéně se etabloval koncem 90. let 20. století. Vychází z postmoderního výtvarného názoru, který je patrný především živou barevností, dynamickou kompozicí a překvapivou kombinací použitých výtvarných technik. V jeho dílech často ožívá příběh znázorněný zataveným obrazem. Jeho objekty jsou technologicky náročné, kolekci „bloků“ skla, které vytvořil v roce 2002, odjel zhotovit do Evropy. Částečně je tavil v německých sklárnách, finální úpravy byly provedeny v ateliéru Novotný v Železném Brodě.
S touto kolekcí, z níž pochází i nabízený Objekt, slavil úspěchy především v USA a v Austrálii.
20.10.2016 - 20:00
CZK 270.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 180.000,-
Objekt
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 20.10.2016 - 20:00 |
Místo konání aukce: | "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4 |
Prohlídka: | 08.10. - 20.10.2016 |